Masaż

Masaż jest zabiegiem leczniczym, usprawniającym. Obejmuje całe ciało lub jego części. Masaż ma na celu wywołać przekrwienie, usprawnić krążenie krwi, pobudzić przemianę materii i ewakuację jej szkodliwych produktów oraz rozluźnić mięśnie. Masaż w niektórych schorzeniach ma nie tylko niepodważalne znaczenie lecznicze, ale działa także na cały organizm, powodując odprężenie i zmniejsza napięcie psychiczne.

Masaż leczniczy – klasyczny
Coraz częściej polecany przez lekarzy przy problemach zdrowotnych i rekonwalescencji, jako uzupełnienie leczenia farmakologicznego i rehabilitacji. Masaż klasyczny-leczniczy ma na celu poprawę stanu zdrowia. Masażem klasycznym nazywamy zespół różnych zabiegów manualnych, które w sposób mechaniczny, przez powierzchnię ciała działają na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, torebki stawowe i więzadła, a także w postaci zmian odruchowych na układ krążenia, nerwowy, wewnątrzwydzielniczy do narządów wewnętrznych włącznie.

Masaż relaksacyjny
Masaż relaksacyjny pobudza mięśnie, skórę i układ krążenia, a zarazem wspaniale oddziałuje na układ nerwowy, likwiduje mimowolne napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie, a nawet pomaga w walce z bezsennością. Już po pierwszym masażu wiele osób odczuwa satysfakcję, poprawę samopoczucia. Wywołanie stanu relaksacji i radości następuje przez uwolnienie endorfiny (tzw. hormon szczęścia), dlatego masaż relaksacyjny jest doskonałą, naturalną metodą na rozładowanie stresu wywołanego pracą zawodową i życiem w ciągłym pośpiechu.

Masaż modelujący
Masaż klasyczny – kosmetyczny ma na celu pobudzić funkcje skóry i mięśni w celu poprawy jej walorów estetycznych i funkcjonalnych. Mówiąc prościej, masaż kosmetyczny ma uczynić Twoje ciało piękniejszym. Masaż kosmetyczny twarzy i szyi, oraz masaż kosmetyczny – antycellulitowy jest najchętniej wybieranym rodzajem masażu przez kobiety. Po zabiegach masażu kosmetycznym całego ciała widoczna jest poprawa estetyczna mięśni i skóry. Zyskujesz smukłą, zdrową sylwetkę. Masaż kosmetyczny dodatkowo ma działanie relaksacyjne. Twoi bliscy i znajomi szybko zauważą pozytywne zmiany w Twoim wyglądzie.

Aromaterapia
Podczas masażu można skorzystać z terapeutycznej mocy olejków eterycznych. Historia od czasów najdawniejszych wskazuje, że ludzie używali olejków do wielu różnych celów. Masaż z wykorzystaniem aromatoterapii to masaż ogólny całego ciała i/lub w zależności od celu zabiegu masaż miejscowy. We wszystkich przypadkach do masażu stosuje się mieszaniny olejków rozpuszczone w naturalnych olejach roślinnych. Aromaterapia ma na celu uzyskanie uczucia odprężenia oraz zmniejszenia różnych dolegliwości.