Wtorki Somayog – joga w Auli I Liceum

W każdy wtorek o godzinie 17:30 zapraszam na 1,5 godzinną praktykę, podczas której łagodnym ruchem dotlenisz, zrelaksujesz oraz wzmocnisz swoje ciało.

Jednorazowe wejście 30 zł. lub karnet 100 zł na 5 wejść – do realizacji przez dwa miesiące, od dnia zakupu.

Spotykamy się w Auli I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. J. Kompały i W. Lipskiego w Ostrowie Wielkopolskim na ul. Gimnazjalnej 9.

Wszelkie informacje tel. 511836536

DLA KOGO?

Jest to praktyka łagodna i dostępna dla każdego. Zajęcia będą dostosowane do wszystkich niezależnie od poziomu sprawności. Jeżeli tylko chcesz i masz ciało, to joga jest dla Ciebie!

CO BĘDZIE POTRZEBNE?

Mata, swobodny strój, woda. Gdy lubisz ciepło, weź lekki koc. Przyda się przy relaksacji.

CO TO SOMAYOG?

Somayog jest innowacyjną metodą łączącą starożytną praktykę Hatha Jogi i wiodące współczesne techniki rehabilitacji, takie jak Somatics, metoda McKenzie, Technika Alexandra. Praktyka polega na prostych ćwiczeniach, wykonywalnych dla każdego, z maksymalną uwagą i szacunkiem do ograniczeń ciała, lecz w atmosferze zabawy, bez współzawodnictwa i stresu. Składa się z serii pozycji i ćwiczeń fizycznych i mentalnych, połączonych z pracą z oddechem.

CO DAJE PRAKTYKA?

Pozwala nam zwiększyć ilość energii, poprawić nastrój, bardzo dobrze wpływa również na lepszy sen. Dzięki praktyce ciało jest bardziej sprawne, poprawia się umiejętność utrzymywania równowagi, stabilności oraz koordynacji. Joga daje ukojenie przy bólach kręgosłupa, a także zmniejsza napięcie i bóle głowy. Techniki oddechowe redukują napięcie i niepokój, ułatwiają zasypianie, pomagają w walce ze stresem. Somayog umożliwia lepszą kontrolę nad funkcjonowaniem ciała i umysłu poprzez przywrócenie świadomości ciała i kontakt z umysłem. Własna obserwacja funkcjonowania ciała i umysłu pozwala na pracę ze szkodliwymi nawykami, które nieuświadomione, bardzo często są przyczyną dolegliwości. Ćwiczenia wzmacniająco – rozciągające przywracają młodzieńczą grację ruchów, kształtują harmonijną sylwetkę i uwalniają od bólu związanego z długotrwałą pozycją siedzącą lub ciężką pracą fizyczną. Praktyka Somayog powoduje odwrócenie zmian funkcjonalnych spowodowanych upływem lat i widoczne odmłodzenie ciała oraz psychiki, usprawnienie układu ruchu, oddechowego, nerwowego, krążenia i trawiennego, ponieważ działa na organizm jako całość. Już po kilku zajęciach odczuwana jest wyraźna poprawa sprawności i zwiększony komfort życia.

Gdybyś chciał dowiedzieć się więcej, zapraszam na :
http://www.somayog.pl/methods/somayog

Zapraszam na grupę Joga w Liceum
https://www.facebook.com/groups/559889648972796/?ref=share